MUDr. Linda Králiková
odborná lekárska diagnostika a rehabilitačná liečba

Rehabilitačná jóga

Joga je súbor cvičení overených tisícročiami. Ideálne pozície spolu s dýchaním pôsobia na uvoľnenie skrátených a posilnenie oslabených svalov. Cviky sa dajú cvičiť jednotlivo, alebo aj v určitých postupnostiach. Dve starodávne sú Pozdrav slnka – Surya namaskar a Rišikéšska zostava.
Z jogy vychádzajú všetky súčasné rehabilitačné cvičenia. Pozície sú stavané tak, aby pracoval nervový systém na udržanie správneho postavenia tela. Myseľ sa v jednotlivých pozíciach buď sústredí, alebo sa uvoľní. Pozície sú veľmi podobné vývojovým pozíciam malého dieťaťa. Posiluje sa vnímanie vlastného tela. Zlepšuje sa dýchanie a okysličovanie mozgu a tkanív. Spomaľuje sa starnutie buniek a organizmu.

Základné pozície sú jednoduché a s našou pomocou sa ich naučíte správne.   Pri cvičení využívame aj rôzne pomôcky, aby sme uľahčili správne prevedenie cviku.

Aké služby ponúkame

SM systém - špirálna stabilizácia

Cvičenie zamerané na svalové reťazce celého tela, cvičia sa so špeciálnymi gumovými lanami. Posilňuje a naťahuje sa pri ňom svalstvo v podstate celého tela.