MUDr. Linda Králiková
odborná lekárska diagnostika a rehabilitačná liečba

Seknuté kríže a finále MSR v bedmintone

Linda Králiková

Je sobota večer  zrazu mi zvoní telefón – Mišo Matejka. Nevie či vôbec bude môcť odohrať jeden z posledných zápasov. Zajtra má hrať finále v bedmintone v 4 hre a dnes poobede ho seklo tak, že nemôže chodiť. Keď som videla ako Mišo vykrivene a ledva kráča, bolo mi jasné, že musím urobiť maximum.

Na začiatok dostal magnézium citrát zarobený s vodou. Pomaly si ľahol na lôžko. Kedže už v minulosti mal ťažkosti s platničkou, vyzeralo to podozrivo. Vyšetrila som ho, našťastie mu bolesti do nôh nešli. Aplikovali sme teda SIS-super inductive system, čo je  veľmi intenzívne indukčné pole na bolesť a uvoľnenie svalstva.

super inductive system
super inductive system

Aplikovali sme ho na 4 oblasti chrbtice. Potom som ešte pridala terapiu laserom. Nakoniec som mu stuhnuté svaly uvoľnila mäkkými technikami a mobilizáciou. Celkovo terapia trvala 2 hodiny. Na večer ešte dostal prášok od bolesti. Ráno pred zápasom by  mal ešte prísť. Hovorila som si, že to bude zázrak, ak zajtra zápas odohrá.

Na druhý deň Mišo prikvitol asi okolo deviatej s úsmevom na perách a slovami, že je to lepšie, že už môže chodiť.  Ešte sme znovu dali SIS na 2 miesta a nalepila som mu na kríže tejp.

Michal je bojovník a zápas odohral. Aj keď nevyhrali, predsalen strieborná medaila je fajn. A o to viac, že mohol hrať. Poobede prišiel a urobil nám neskutočne božské tiramisu :).

tape na kríže
tape na kríže

Kontaktujte nás